Petr

Terapeut Petr Vystudoval jsem magisterskou psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Jsem absolvent akreditovaného dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v systemické psychoterapii

Nabízím krátkodobou i dlouhodobou psychoterapii, psychologické poradenství (např. v oblasti rozvodů). Rád budu také spolupracovat s rodinami nebo páry. Blízké jsou mi postmoderní a narativní přístupy k pomáhání lidem. Psychotherapeutic consultations in English are available – no additional charges. Individuální konzultace jsou možné i přes Skype (s videem).

Můj úkol je Vám v určité fázi života pomoci k tomu mít se lépe a získat pocit, že to zvládnete a víte jak na to. Abyste to příště zvládli třeba i bez psychologa či psychoterapeuta.

Ve svém přístupu si zakládám na respektu ke klientovi a k tématům, se kterými přichází. Maximálně se zaměřuji na to, co Vás trápí a co byste potřebovali změnit. Společně prozkoumáme co Vás tíží a budeme hledat způsoby jak se mít lépe. Naše spolupráce může být krátká, rychlá, pragmatická cesta vpřed, stejně jako pomalejší cesta s mnoha odbočkami a křižovatkami. Záleží na tom, co budete potřebovat.

Mám rád upřímnou a otevřenou spolupráci, kde i vy mně můžete říci, co se vám líbí, nelibí a co byste potřebovali a vždy se snažím ujistit, že pracujeme na tom, co je důležité pro Vás. Nebudu Vás diagnostikovat, ani přicházet s divokými "psychologickými" interpretacemi.  Budu Vám trpělivě naslouchat, nabízet své reflexe a pokládat užitečné otázky, které nám budou pomáhat při hledání východisek z Vašich trápení nebo při Vašem seberozvoji. Když budete potřebovat, budu stát při Vás a nabídnu Vám podporu.

Pokud máte zájem o můj profesní životopis včetně informací o mém vzdělání a praxi naleznete jej zde.

Obvykle pracuji sám, ale jak jste se již možná na našich stránkách dočetli, rád také využívám možnosti reflektujícího týmu. Někdy může být užitečné přizvat si některého z kolegů. V každém případě se na tom ale dohodneme spolu – Vy a já. 

No a co dělám jindy? Pokračuji v dalším vzdělávání se a psychoterapii se věnuji i výzkumně v Centru pro výzkum psychoterapie, kde působím v rámci svého doktorského studia na FSS MU. Pracoval jsem jako manželský a rodinný poradce v Manželské a rodinné poradně Brno-Táborská. Dříve jsem působil také jako školní psycholog a kariérní poradce. 

Mám rád Zuzku, rodinu a kamárady. Pak taky běžky, sjezdky, tenis a bojové sporty. Hodně čtu (trochu k nelibosti Zuzky) :)  

Jestli máte chuť můžete si na našem blogu přečíst pár věcí co jsem už trochu dávno napsal. Nebo některé mé více akademické články na Researchgate  (ale moc tam toho není).

Pokud byste o mně potřebovali ještě něco vědět nebo si se mnou chtěli domluvit sezení, neváhejte se mi ozvat na e-mail dolezal.cz@gmail.com nebo telefonicky na (+420) 736 134 138. Rád Vaše dotazy zodpovím. Těším se na Vaše příběhy!

 

Petr Doležal - ZnamyLekar.cz

FreexIT si vyhráli