Petr

Terapeut Petr Vystudoval jsem magisterskou psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Jsem frekventatnem dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v systemických psychoterapiích - v jeho supervizní části.

Nabízím krátkodobou i dlouhodobou psychoterapii, psychologické poradenství a kariérní poradenství. Rád budu také spolupracovat s rodinami nebo páry. Blízké jsou mi postmoderní a narativní přístupy k pomáhání lidem. Psychotherapeutic consultations in English are available – no additional charges. Individuální konzultace jsou možné i přes Skype (s videem).

Můj úkol je Vám v určité fázi života pomoci k tomu mít se lépe a získat pocit, že to zvládnete a víte jak na to. Abyste to příště zvládli třeba i bez psychologa či psychoterapeuta.

Ve svém přístupu si zakládám na respektu ke klientovi a k tématům, se kterými přichází. Maximálně se zaměřuji na to, co Vás trápí a co byste potřebovali změnit. Společně prozkoumáme co Vás tíží a budeme hledat způsoby jak se mít lépe. Naše spolupráce může být krátká, rychlá, pragmatická cesta vpřed, stejně jako pomalejší cesta s mnoha odbočkami a křižovatkami. Záleží na tom, co budete potřebovat.

Mám rád upřímnou a otevřenou spolupráci, kde i vy mně můžete říci, co se vám líbí, nelibí a co byste potřebovali a vždy se snažím ujistit, že pracujeme na tom, co je důležité pro Vás. Nebudu Vás diagnostikovat, ani přicházet s divokými "psychologickými" interpretacemi.  Budu Vám trpělivě naslouchat, nabízet své reflexe a pokládat užitečné otázky, které nám budou pomáhat při hledání východisek z Vašich trápení nebo při Vašem seberozvoji. Když budete potřebovat, budu stát při Vás a nabídnu Vám podporu.

Pokud máte zájem o můj profesní životopis včetně informací o mém vzdělání a praxi naleznete jej zde.

Obvykle pracuji sám, ale jak jste se již možná na našich stránkách dočetli, rád také využívám možnosti reflektujícího týmu. Někdy může být užitečné přizvat si některého z kolegů. V každém případě se na tom ale dohodneme spolu – Vy a já. 

No a co dělám jindy? Pokračuji v dalším vzdělávání se a psychoterapii se věnuji i výzkumně v Centru pro výzkum psychoterapie, kde působím v rámci svého doktorského studia na FSS MU. Pracuji jako manželský a rodinný poradce v Manželské a rodinné poradně Brno-Táborská. Dříve jsem působil také jako školní psycholog a kariérní poradce. 

A v létě třeba dělám dětem vedoucího na táboře v Beskydech. Jen jsem se pořád nerozhodl, jestli si u toho víc odpočinu nebo se nadřu. :) Rád si přečtu dobrou knihu. Také si s chutí zasportuji – nejčastěji se věnuji bojovým sportům, ale baví mě třeba i tenis nebo lyžování. Nejraději pak trávím čas se svými blízkými a kamarády.

Jestli máte chuť můžete si na našem blogu přečíst některé mé články. 

Pokud byste o mně potřebovali ještě něco vědět nebo si se mnou chtěli domluvit sezení, neváhejte se mi ozvat na e-mail dolezal.cz@gmail.com nebo telefonicky na (+420) 736 134 138. Rád Vaše dotazy zodpovím. Těším se na Vaše příběhy!

 

Petr Doležal - ZnamyLekar.cz

FreexIT si vyhráli